Как за един час се прави интерактивна ретроспекция на цял раздел

Съвместен урок по математика и информационни технологии с „GeoGebra“ в

ППМГ "Акад. Никола Обрешков" изнесоха госпожа М. Николова и инж. Ир. Минкова

ППМГ

Преподавателите Мариана Николова, учител по математика, и Ирина Минкова, учител по информационни технологии, обединиха своя професионализъм и създадоха увлекателно и полезно обобщение по геометрия, ползвайки STEM центъра на училището. Темата бе „Математика с GeoGebra”. Самата платформа е един от най-добрите инструменти за представяне на математически концепции, улесняващи разбирането и усвояването на абстрактни понятия, чрез динамични графики и симулации.

Picture2 3 25

Урокът започна с анализ на централните и вписаните ъгли. Следващата стъпка беше разглеждането на периферните ъгли, образувани от секуща и допирателна, които се срещат в една точка от окръжността. Възпитаниците от Природоматематическата гимназия изследваха основното свойство на допирателните, което платформата нагледно демонстрира – тяхната перпендикулярност спрямо радиуса в допирната точка.Също така проучиха начините, по които две окръжности могат да се разполагат една спрямо друга и как това определя броя на общите им допирателни.

Picture3 3 25

Това са наистина сложни задачи, но не и за учениците от 8.б клас, които показаха завидни познания. Този урок не само помогна за затвърждаване на знанията по геометрия, но и вдъхнови учениците да изследват математическите зависимости чрез дигитални инструменти и творчески подходи.   

Picture4 3 25

Гостите на отворения урок пък почерпиха нови идеи и се вдъхновиха от възможностите, които предлага GeoGebra. Споделиха впечатленията си и обсъдиха начини за прилагането на платформата в други учебни предмети.

Десислава Петкова, преподавател по информатика

Покана за дарения

Актуално

Великденско математическо състезание

На 26.04.2025 год. в ППМГ “Акад. Н. Обрешков” – гр. Разград [ ... ]

Олимпиади и състезанияОще...
Конкуренцията бе „смазана“ от гюллето на Симона и от шпайковете на Каролина и Ашли

За първи път лекоатлетическия отбор на ППМГ се класира сред [ ... ]

СпортОще...
Резултати от Пролетно математическо състезание

Резултатите от проведеното Пролетно математическо състезание [ ... ]

КласиранияОще...
Пролетно математическо състезание

Задачи от Пролетно математическо състезание за 4. клас
Олимпиади и състезанияОще...
Резултати от Национално Математическо Състезание “Европейско Кенгуру“

Резултати от Национално Математическо Състезание “Европейско [ ... ]

КласиранияОще...
Как за един час се прави интерактивна ретроспекция на цял раздел

Съвместен урок по математика и информационни технологии [ ... ]

НовиниОще...
И ПО ГЕОГРАФИЯ СМЕ НАЙ-ДОБРИ!!!

Ученици на Екатерина Колева от 5. и 7.клас и деветокласник, [ ... ]

КласиранияОще...
Патронен празник

Патронният празник събра в едно спортни състезания във [ ... ]

НовиниОще...
Честит празник!

Честит празник, Математическа гимназия!

Честит 8 март, [ ... ]

НовиниОще...
Още новини